  • P1812-334K
P1812-334K
advertisement
Manufacturer No:
P1812-334K
HK JDW NO:
79-P1812-334K
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
P1812-334K
Step5Bar-code shipping tag
P1812-334K
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2002
  • Series
    P1812
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    90mA
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    330μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    15.24Ohm Max
  • Max DC Current
    90mA
  • Current - Saturation
    118mA
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm