  • P231-EC30CR1MEG
P231-EC30CR1MEG
advertisement
Manufacturer No:
P231-EC30CR1MEG
HK JDW NO:
860-P231-EC30CR1MEG
Package:
Datasheet:
P231-EC30CR1MEG
Description:
POTENTIOMETER
Step5Bar-code shipping tag
P231-EC30CR1MEG
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    1MOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Taper
    Reverse Logarithmic
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Actuator Length
    1.181 30.00mm