  • P260P-D1AS2CB50K
P260P-D1AS2CB50K
advertisement
Manufacturer No:
P260P-D1AS2CB50K
Manufacturer:
TT Electronics/BI
HK JDW NO:
860-P260P-D1AS2CB50K
Package:
Datasheet:
P260P-D1AS2CB50K
Step5Bar-code shipping tag
P260P-D1AS2CB50K
  • Tolerance
    ±10%
  • Resistance
    50kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Actuator Type
    Slotted
  • Bushing Thread
    1/4-32
  • Taper
    Linear
  • Actuator Diameter
    0.126 (3.20mm)
  • Actuator Length
    0.630 16.00mm