  • P261P-D1AS2AB10K
P261P-D1AS2AB10K
advertisement
Manufacturer No:
P261P-D1AS2AB10K
Manufacturer:
TT Electronics/BI
HK JDW NO:
860-P261P-D1AS2AB10K
Package:
Datasheet:
P261P-D1AS2AB10K
Step5Bar-code shipping tag
P261P-D1AS2AB10K
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Series
    P261
  • Tolerance
    ±10%
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Actuator Type
    Slotted
  • Bushing Thread
    1/4-32
  • Adjustment Type
    User Defined
  • Built in Switch
    None
  • Actuator Diameter
    0.126 (3.20mm)
  • Actuator Length
    0.630 16.00mm