  • P33-10SW/MHIA
P33-10SW/MHIA
advertisement
Manufacturer No:
P33-10SW/MHIA
Manufacturer:
Daburn Electronics
HK JDW NO:
197-P33-10SW/MHIA
Package:
7-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
Description:
AC/DC CONVERTER 10VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P33-10SW/MHIA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    7-DIP Module, 5 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    P3
  • Size / Dimension
    3.50Lx2.50W x 0.87 H 88.9mmx63.5mmx22.2mm
  • Feature
    OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Medical
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Voltage - Output 1
    10V
  • Current - Output (Max)
    150mA
  • Voltage - Input
    105V~125VAC
  • Line Regulation
    ±0.1%