  • P3519R-104J
P3519R-104J
advertisement
Manufacturer No:
P3519R-104J
HK JDW NO:
79-P3519R-104J
Step5Bar-code shipping tag
P3519R-104J
    9 Weeks
  • Mount
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~130°C
  • Series
    P3519R
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.358Lx0.190W 9.09mmx4.83mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    369mA
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.16Ohm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    430mA
  • Case/Size Code
    3720
  • Rated Current-Max
    0.37A
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.70mm