  • P4KE20CA R0G
P4KE20CA R0G
advertisement
Manufacturer No:
P4KE20CA R0G
HK JDW NO:
799-P4KE20CA R0G
Datasheet:
P4KE20CA R0G
Step5Bar-code shipping tag
P4KE20CA R0G
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Voltage - Breakdown (Min)
    19V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    15A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    27.7V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    17.1V
  • Breakdown Voltage
    20V
  • Clamping Voltage-Max
    27.7V