  • P4KE400CA R1G
P4KE400CA R1G
advertisement
Manufacturer No:
P4KE400CA R1G
HK JDW NO:
799-P4KE400CA R1G
Package:
DO-204AL, DO-41, Axial
Datasheet:
P4KE400CA R1G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P4KE400CA R1G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    DO-204AL, DO-41, Axial
  • Supplier Device Package
    DO-204AL (DO-41)
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    P4KE
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    380V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    760mA
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    548V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    342V