  • P4SMA170A BK
P4SMA170A BK
advertisement
Manufacturer No:
P4SMA170A BK
HK JDW NO:
154-P4SMA170A BK
Datasheet:
P4SMA170A BK
Step5Bar-code shipping tag
P4SMA170A BK
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Part Status
    Obsolete
    Transient Suppressors
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    189V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1.4A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    275V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    170V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    203.3V
  • Clamping Voltage-Max
    275V