  • P4SMA27C
P4SMA27C
advertisement
Manufacturer No:
P4SMA27C
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-P4SMA27C
Datasheet:
P4SMA27C
Step5Bar-code shipping tag
P4SMA27C
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to P4SMA27C .
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    P4SMA
  • Published
    2011
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    General Purpose
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, UL RECOGNIZED
  • Power Rating
    400W
  • Voltage - Rated DC
    27V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-C2
  • Operating Supply Voltage
    23.1V
  • Polarity
    Bidirectional
  • Configuration
    SINGLE
  • Number of Channels
    1
  • Power Dissipation-Max
    3.3W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    24.42V
  • Clamping Voltage
    39.38V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    23.1V
  • Peak Pulse Current
    10.9A
  • Reverse Standoff Voltage
    23.1V
  • Max Surge Current
    10.9A
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Breakdown Voltage
    25.7V
  • Height
    2.29mm
  • Length
    5.28mm
  • Width
    2.79mm