  • P50L-100S-A-TGF
P50L-100S-A-TGF
advertisement
Manufacturer No:
P50L-100S-A-TGF
HK JDW NO:
2-P50L-100S-A-TGF
Package:
Datasheet:
P50L-100S-A-TGF
Description:
Socket, Outer Shroud Contacts Bulk 2 Rows 0.050 1.27mm Through Hole 100 Positions Pak 50, P50L Gold
Step5Bar-code shipping tag
P50L-100S-A-TGF
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Published
    2003
  • Feature
    Board Lock, Flange
  • Connector Type
    Socket, Outer Shroud Contacts
  • Number of Positions
    100
  • Pitch
    0.050 1.27mm
  • Contact Finish Thickness
    2.00μin 0.051μm
  • Height Above Board
    0.213 5.40mm
  • Stack Height (Mating)
    7mm 9mm