  • P62BN820MA02636T
P62BN820MA02636T
advertisement
Manufacturer No:
P62BN820MA02636T
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
HK JDW NO:
434-P62BN820MA02636T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
P62BN820MA02636T
Purchasing and Inquiry
P62BN820MA02636T Overview
A seat's maximum height is 0.022 0.56mm.0.058Lx0.020W 1.47mmx0.51mm is the size/dimension of the object.This chip's voltage rating is 25V Volt.In terms of temperature coefficient, it is X7R.There is a case 0603 (1608 Metric) that contains the product.
P62BN820MA02636T Features
the maximal height is 0.022 0.56mm
with the size / dimension of 0.058Lx0.020W 1.47mmx0.51mm
a voltage rating of 25V volts
A temperature coefficient of X7R
P62BN820MA02636T Applications
There are a lot of Knowles Dielectric Labs P62BN820MA02636T applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
P62BN820MA02636T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Milli‐Cap®, Opti‐Cap®
  • Size / Dimension
    0.058Lx0.020W 1.47mmx0.51mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    82pF 0.1μF
  • Circuit Type
    Bussed
  • Number of Capacitors
    2
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.56mm