  • P6KE22ARL
P6KE22ARL
advertisement
Manufacturer No:
P6KE22ARL
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-P6KE22ARL
Package:
T-18, Axial
Datasheet:
P6KE22ARL
Description:
Quantity:
In Stock : 2213
Step5Bar-code shipping tag
P6KE22ARL
  • Package / Case
    T-18, Axial
  • Number of Pins
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, HIGH RELIABILITY, UL RECOGNIZED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    SINGLE
  • Leakage Current
    5μA
  • Power Dissipation-Max
    5W
    No
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    20A 8/20μs
  • Clamping Voltage
    30.6V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    18.8V
  • Peak Pulse Current
    20A
  • Reverse Standoff Voltage
    18.8V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    22V
  • Reverse Breakdown Voltage
    20.9V