  • P6KE400CA-G
P6KE400CA-G
advertisement
Manufacturer No:
P6KE400CA-G
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-P6KE400CA-G
Datasheet:
P6KE400CA-G
Step5Bar-code shipping tag
P6KE400CA-G
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
    Transient Suppressors
  • Polarity
    Bidirectional
  • Number of Channels
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    380V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Clamping Voltage
    548V
  • Peak Pulse Current
    1.09A
  • Reverse Standoff Voltage
    342V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Breakdown Voltage
    400V