  • PA-1101-48SL
PA-1101-48SL
advertisement
Manufacturer No:
PA-1101-48SL
Manufacturer:
Lite-On, Inc.
HK JDW NO:
456-PA-1101-48SL
Package:
Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PA-1101-48SL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount, Screw
  • Package / Case
    Module
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cURus
  • Efficiency
    88 %
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Max Output Current
    1.05A
  • Number of Channels
    1
  • Power Dissipation-Max
    100W
  • Max Output Voltage
    95V
  • Voltage - Output
    95V
  • Min Input Voltage
    100V
  • Max Input Voltage
    305V
  • Min Output Voltage
    52V
  • Dimming
    Analog
  • Height
    34.036mm
  • Length
    212.09mm
  • Width
    59.944mm