  • PA0135.681NLT
PA0135.681NLT
advertisement
Manufacturer No:
PA0135.681NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PA0135.681NLT
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
PA0135.681NLT
Description:
Coupled Inductors 680nH 20%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PA0135.681NLT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PA0135
  • Size / Dimension
    0.510Lx0.510W 12.95mmx12.95mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    12.95mm
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    153 nH
  • Current
    19A
  • Max DC Current
    34A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    0.225mOhm Max
  • DC Current
    34A
  • Special Feature
    PARALLEL CONNECTED
  • Inductance - Parallel
    170 nH
  • Inductance - Series
    680 nH
  • Number of Coils
    2
  • DC Resistance (DCR) - Series
    0.9mOhm Max
  • Inductance - Connected In Series
    680nH
  • Height
    0.280 7.11mm