  • PA0511.850NLT
PA0511.850NLT
advertisement
Manufacturer No:
PA0511.850NLT
HK JDW NO:
664-PA0511.850NLT
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
PA0511.850NLT
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Series
    PA0511NL
  • Size / Dimension
    0.402Lx0.276W 10.20mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    7mm
  • Current Rating
    31A
  • Inductance
    85nH
  • DC Resistance (DCR)
    0.39mOhm
  • Max DC Current
    31A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    70A
  • Height
    4.96mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.96mm