  • PA2050.782NL
PA2050.782NL
advertisement
Manufacturer No:
PA2050.782NL
HK JDW NO:
664-PA2050.782NL
Description:
Quantity:
In Stock : 2475
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PA2050.782NL
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    PA2050NL
  • Size / Dimension
    0.875Lx0.750W 22.23mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    5.1mOhm
    1
  • Depth
    19.05mm
  • Current Rating
    13.3A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    7.8μH
  • DC Resistance (DCR)
    5.1mOhm
  • Max DC Current
    13.3A
  • Current - Saturation
    18A
  • Case/Size Code
    8875
  • DC Current
    13.3A
  • Height
    12.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.480 12.20mm