  • PA2891.321HL
PA2891.321HL
advertisement
Manufacturer No:
PA2891.321HL
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PA2891.321HL
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PA2891.321HL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    PA2981.XXXHL
  • Size / Dimension
    0.539Lx0.510W 13.70mmx12.95mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    72A
  • Inductance
    320nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.22mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    56A