  • PA4300.562NLT
PA4300.562NLT
advertisement
Manufacturer No:
PA4300.562NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PA4300.562NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PA4300.562NLT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PA4300.562NLT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PA4300.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.240Lx0.240W 6.10mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.76A
  • Inductance
    5.6μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    44.2mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm