  • PA4342.221NLT
PA4342.221NLT
advertisement
Manufacturer No:
PA4342.221NLT
HK JDW NO:
664-PA4342.221NLT
Datasheet:
PA4342.221NLT
Description:
Quantity:
In Stock : 7718
Step5Bar-code shipping tag
PA4342.221NLT
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    PA4342.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.453Lx0.406W 11.50mmx10.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    35A
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    220nH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    60A
  • Case/Size Code
    4541
  • Rated Current-Max
    35A
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm