  • PA5003.102NLT
PA5003.102NLT
advertisement
Manufacturer No:
PA5003.102NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PA5003.102NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PA5003.102NLT
Description:
Quantity:
In Stock : 1589
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PA5003.102NLT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PA5003.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.209W 5.50mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    12.2A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    7.6mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    16.5A
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm