  • PA5007.472NLT
PA5007.472NLT
advertisement
Manufacturer No:
PA5007.472NLT
HK JDW NO:
664-PA5007.472NLT
Datasheet:
PA5007.472NLT
Description:
Quantity:
In Stock : 362
Step5Bar-code shipping tag
PA5007.472NLT
    Select All
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    13.5A
  • Rated Current-Max
    9A
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PA5007.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.307Lx0.299W 7.80mmx7.60mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    9A
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    26.7mOhm Max