  • PAH200S48-15/P
PAH200S48-15/P
advertisement
Manufacturer No:
PAH200S48-15/P
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-PAH200S48-15/P
Package:
9-DIP Module
Datasheet:
PAH200S48-15/P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PAH200S48-15/P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    9-DIP Module
  • Number of Pins
    9
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    PAH (200W)
  • Size / Dimension
    2.40Lx2.28W x 0.50 H 61.0mmx57.9mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    9
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    200W
  • Additional Feature
    LG-MAX; WD-MAX
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    201W
  • Technology
    HYBRID
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    76V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    13.4A
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    13.4A
  • Output Power
    201W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Current - Output 1
    13.4A
  • Total Power Output-Max
    200W
  • Height
    12.7mm