  • PAT0603E3120BST1
PAT0603E3120BST1
advertisement
Manufacturer No:
PAT0603E3120BST1
HK JDW NO:
881-PAT0603E3120BST1
Datasheet:
PAT0603E3120BST1
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PAT Series, Thin Film, 312Ohm, 0.15W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
PAT0603E3120BST1
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    312Ohm
  • Power (Watts)
    0.15W
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.15W
  • Working Voltage
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.46mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm