  • PB-0927PE-36Q
PB-0927PE-36Q
advertisement
Manufacturer No:
PB-0927PE-36Q
HK JDW NO:
512-PB-0927PE-36Q
Package:
Datasheet:
PB-0927PE-36Q
Description:
AUDIO MAGNETIC XDCR TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PB-0927PE-36Q
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    PB
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    3.6V
  • Technology
    Magnetic
  • Frequency
    2.731kHz
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Input Type
    Peak-Peak Signal
  • Current - Supply
    90mA
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    85dB @ 3.6V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Transducer, Externally Driven
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.70mm