  • PBA100F-36-J
PBA100F-36-J
advertisement
Manufacturer No:
PBA100F-36-J
HK JDW NO:
165-PBA100F-36-J
Package:
100
Datasheet:
PBA100F-36-J
Description:
Switching Power Supplies 100W 36V 2.8A Connector Type
Step5Bar-code shipping tag
PBA100F-36-J
    Chassis Mount
  • Package / Case
    100
  • Operating Temperature
    -10°C~71°C With Derating
  • Series
    PBA (100W)
  • Size / Dimension
    5.79Lx1.26W x 3.66 H 147.1mmx32.0mmx93.0mm
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Type
    Open Frame
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Current - Output (Max)
    2.8A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    100.8W
  • Current - Output 1
    2.1A
  • Height
    32mm