  • PBA10F-5-N
PBA10F-5-N
advertisement
Manufacturer No:
PBA10F-5-N
HK JDW NO:
165-PBA10F-5-N
Package:
Datasheet:
PBA10F-5-N
Description:
PBA10F Series 10 W Single Output 5 V AC/DC Enclosed Type Power Supply
Step5Bar-code shipping tag
PBA10F-5-N
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    149.999992g
  • Published
    2005
  • Series
    PBA (10W)
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
  • Type
    Enclosed
  • Max Operating Temperature
    71°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Depth
    78mm
  • Efficiency
    74%
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Current
    2A
  • Output Power
    10W
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Current - Output 1
    2A
  • Minimum Load Required
    No
  • Ripple Voltage (Main Out)
    0.02828Vrms
  • Height
    34.5mm
  • Length
    78mm
  • Width
    68mm