  • PBA1500F-48-CF4
PBA1500F-48-CF4
advertisement
Manufacturer No:
PBA1500F-48-CF4
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PBA1500F-48-CF4
Package:
Datasheet:
PBA1500F-48-CF4
Description:
Switching Power Supplies 1500W 48V 32-35A Low Speed Fan
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PBA1500F-48-CF4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Published
    2015
  • Series
    PBA (1500W)
  • Size / Dimension
    10.55Lx7.01W x 2.40 H 268.0mmx178.1mmx61.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    1.68kW
  • Current - Output 1
    35A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    61mm