  • PBA1500T-24
PBA1500T-24
advertisement
Manufacturer No:
PBA1500T-24
HK JDW NO:
165-PBA1500T-24
Package:
Datasheet:
PBA1500T-24
Description:
Switching Power Supplies 1500W 24V 70A AC-DC Power Supply
Step5Bar-code shipping tag
PBA1500T-24
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Published
    2005
  • Series
    PBA (1500W)
  • Size / Dimension
    10.55Lx7.01W x 2.40 H 268.0mmx178.1mmx61.0mm
  • Type
    Enclosed
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    70A
  • Voltage - Input
    170V~264VAC
  • Output Power
    1.68kW
  • Height
    61mm