  • PBA150F-12-VN
PBA150F-12-VN
advertisement
Manufacturer No:
PBA150F-12-VN
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PBA150F-12-VN
Package:
Datasheet:
PBA150F-12-VN
Description:
Quantity:
In Stock : 3505
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PBA150F-12-VN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    560.186577g
  • Operating Temperature
    -10°C~71°C With Derating
  • Series
    PBA (150W)
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    6.61Lx1.34W x 3.66 H 167.9mmx34.0mmx93.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    156W
  • Current - Output 1
    13A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    34mm