  • PBA150F-24-D25.4
PBA150F-24-D25.4
advertisement
Manufacturer No:
PBA150F-24-D25.4
HK JDW NO:
165-PBA150F-24-D25.4
Package:
Datasheet:
PBA150F-24-D25.4
Description:
Quantity:
In Stock : 4284
Step5Bar-code shipping tag
PBA150F-24-D25.4
    Chassis Mount
  • Weight
    560.186577g
  • Operating Temperature
    -10°C~71°C With Derating
  • Series
    PBA (150W)
  • Size / Dimension
    6.61Lx1.34W x 3.66 H 167.9mmx34.0mmx93.0mm
  • Type
    Open Frame
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    6.5A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    156W
  • Current - Output 1
    6.5A
  • Height
    34mm
  • Length
    168mm
  • Width
    93mm