  • PBA150F-3R3-RTN
PBA150F-3R3-RTN
advertisement
Manufacturer No:
PBA150F-3R3-RTN
HK JDW NO:
165-PBA150F-3R3-RTN
Package:
Datasheet:
PBA150F-3R3-RTN
Description:
Switching Power Supplies 150W 3.3V 30A w/remote On/Off
Step5Bar-code shipping tag
PBA150F-3R3-RTN
  • Weight
    560.186577g
  • Operating Temperature
    -10°C~71°C With Derating
  • Series
    PBA (150W)
  • Size / Dimension
    6.61Lx1.34W x 3.66 H 167.9mmx34.0mmx93.0mm
  • Type
    Enclosed
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    99W
  • Current - Output 1
    30A
  • Height
    34mm