  • PBA150F-48-N
PBA150F-48-N
advertisement
Manufacturer No:
PBA150F-48-N
HK JDW NO:
165-PBA150F-48-N
Package:
Datasheet:
PBA150F-48-N
Description:
Quantity:
In Stock : 16400
Step5Bar-code shipping tag
PBA150F-48-N
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    150W
  • Depth
    93.5mm
  • Efficiency
    88%
  • Output Voltage
    48V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Current
    3.3A
  • Output Power
    158.4W
  • Current - Output 1
    3.3A
  • Height
    34mm
  • Length
    168mm
  • Width
    93mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    560.186577g
  • Series
    PBA (150W)
  • Published
    2005
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
  • Type
    Enclosed
  • Max Operating Temperature
    71°C