  • PBA15F-48-GT
PBA15F-48-GT
advertisement
Manufacturer No:
PBA15F-48-GT
HK JDW NO:
165-PBA15F-48-GT
Package:
Datasheet:
PBA15F-48-GT
Description:
Quantity:
In Stock : 12894
Step5Bar-code shipping tag
PBA15F-48-GT
  • Type
    Open Frame
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    16.8W
  • Current - Output 1
    350mA
  • Height
    34.5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Weight
    199.999989g
  • Operating Temperature
    -10°C~71°C With Derating
  • Series
    PBA (15W)
  • Size / Dimension
    3.35Lx1.22W x 3.07 H 85.1mmx31.0mmx78.0mm