  • PBA300F-24-G
PBA300F-24-G
advertisement
Manufacturer No:
PBA300F-24-G
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PBA300F-24-G
Package:
Datasheet:
PBA300F-24-G
Description:
Quantity:
In Stock : 16439
Step5Bar-code shipping tag
PBA300F-24-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    PBA (300W)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    6.69Lx4.02W x 1.65 H 169.9mmx102.1mmx41.9mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    24V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    336W
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Current - Output 1
    14A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    42mm