  • PBA50F-3R3-N1
PBA50F-3R3-N1
advertisement
Manufacturer No:
PBA50F-3R3-N1
HK JDW NO:
165-PBA50F-3R3-N1
Package:
Datasheet:
PBA50F-3R3-N1
Description:
Switching Power Supplies 50W 3.3V 10A DIN Rail & Cover
Step5Bar-code shipping tag
PBA50F-3R3-N1
  • Operating Temperature
    -10°C~71°C With Derating
  • Published
    2005
  • Series
    PBA (50W)
  • Size / Dimension
    4.72Lx1.22W x 3.23 H 119.9mmx31.0mmx82.0mm
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Efficiency
    76%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    3.3V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    33W
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Current - Output 1
    10A
  • Height
    31mm