  • PC95EIR22/5.5/15-Z
PC95EIR22/5.5/15-Z
advertisement
Manufacturer No:
PC95EIR22/5.5/15-Z
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-PC95EIR22/5.5/15-Z
Package:
Description:
FERRITE CORE EIR 4.15UH 1SET
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PC95EIR22/5.5/15-Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Supplier Device Package
    EIR 22 x 5.5 x 15
  • Material
    PC95
  • Series
    Planar
  • Tolerance
    ±25%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Finish
    Uncoated
  • Core Type
    HER, PLT
  • Gap
    Ungapped
  • Effective Area (Ae) mm2
    23.2
  • Effective Length (le) mm
    46.1
  • Effective Magnetic Volume (Ve) mm3
    1070
  • Core Factor (ΣI/A) mm1
    0.51
  • Minimum Core Cross Section (Amin) mm2
  • Inductance Factor (Al)
    4.15μH
  • Height
    5.50mm
  • Length
    22.10mm
  • Width
    15.25mm