  • PC95EL22X8-Z
PC95EL22X8-Z
advertisement
Manufacturer No:
PC95EL22X8-Z
HK JDW NO:
769-PC95EL22X8-Z
Package:
Datasheet:
PC95EL22X8-Z
Description:
FERRITE CORE EL 6.54UH 2PC SET
Step5Bar-code shipping tag
PC95EL22X8-Z
  • Supplier Device Package
    EL 22 x 8
  • Material
    PC95
  • Published
    2013
  • Tolerance
    ±25%
  • Core Type
    EL
  • Effective Area (Ae) mm2
    27.3
  • Effective Length (le) mm
    66.2
  • Effective Magnetic Volume (Ve) mm3
    1810
  • Core Factor (ΣI/A) mm1
    0.41
  • Minimum Core Cross Section (Amin) mm2
  • Inductance Factor (Al)
    6.54μH
  • Height
    4.02mm
  • Length
    22.00mm
  • Width
    17.60mm