  • PC9EB100K
PC9EB100K
advertisement
Manufacturer No:
PC9EB100K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-PC9EB100K
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
PC9EB100K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PC9EB100K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    PC
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.265Dia 6.73mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    620mA
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    10μH
  • DC Resistance (DCR)
    640mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    54MHz
  • Q @ Freq
    90 @ 7.9MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz
  • Height Seated (Max)
    0.270 6.86mm