  • PCA1000F-32-P3
PCA1000F-32-P3
advertisement
Manufacturer No:
PCA1000F-32-P3
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PCA1000F-32-P3
Package:
Datasheet:
PCA1000F-32-P3
Description:
Quantity:
In Stock : 13541
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PCA1000F-32-P3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    PCA (1000W)
  • Size / Dimension
    7.01Lx4.02W x 1.61 H 178.0mmx102.0mmx41.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    1056W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, D-Mark
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    32V
  • Current - Output (Max)
    33A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC