  • PCA300F-24
PCA300F-24
advertisement
Manufacturer No:
PCA300F-24
HK JDW NO:
165-PCA300F-24
Package:
Datasheet:
PCA300F-24
Step5Bar-code shipping tag
PCA300F-24
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    PCA (300W)
  • Size / Dimension
    5.98Lx3.50W x 1.61 H 152.0mmx89.0mmx41.0mm
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    48
  • Power (Watts)
    336W
  • Additional Feature
    ALSO OPERATES WITH 88-370 VDC
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-X48
  • Approval Agency
    CE, cURus, D-Mark
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Output Voltage
    24V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    14A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 88V~370VDC
  • Total Power Output-Max
    336W