  • PCH-45X-475KLT
PCH-45X-475KLT
advertisement
Manufacturer No:
PCH-45X-475KLT
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-PCH-45X-475KLT
Package:
Datasheet:
PCH-45X-475KLT
Step5Bar-code shipping tag
PCH-45X-475KLT
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 8 hours ago)
  • Core Material
    Ferrite
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tray
  • Construction
    Cylindrical
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Lead Length
    31.75mm
  • Lead Diameter
    0.812 mm
  • Inductance
    4.7 mH
  • DC Resistance (DCR)
    3.22Ohm
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.412A
  • Inductance-Nom (L)
    4700 µH
  • Self Resonant Frequency
    0.5MHz