  • PCH1E101MCL1GS
PCH1E101MCL1GS
advertisement
Manufacturer No:
PCH1E101MCL1GS
Manufacturer:
Nichicon
HK JDW NO:
555-PCH1E101MCL1GS
Package:
Datasheet:
PCH1E101MCL1GS
Description:
Cap Aluminum Polymer 100uF 25VDC 20% (8 X 7mm) SMD 0.041 Ohm 800mA 4000h 135°C Automotive T/R
Step5Bar-code shipping tag
PCH1E101MCL1GS
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Polymer
  • Construction
    Cylindrical
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    25VDC