  • PCL1254-DRG
PCL1254-DRG
advertisement
Manufacturer No:
PCL1254-DRG
HK JDW NO:
894-PCL1254-DRG
Package:
Datasheet:
PCL1254-DRG
Description:
CBI LED T-1 3MM 4 LED ARRAY RIGH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PCL1254-DRG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Configuration
    4 Wide
  • Viewing Angle
    118°
  • Optoelectronic Device Type
    DUAL COLOR LED ARRAY
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    3mm T-1
  • Luminous Intensity
    4.3/3.7 mcd
  • Millicandela Rating
    3.7mcd Green, 4.3mcd Red
  • Wavelength - Peak
    567nm 635nm
  • Overall Height
    6.8mm