  • PCL1E560MCL1GS
PCL1E560MCL1GS
advertisement
Manufacturer No:
PCL1E560MCL1GS
Manufacturer:
Nichicon
HK JDW NO:
555-PCL1E560MCL1GS
Package:
Datasheet:
PCL1E560MCL1GS
Description:
Cap Aluminum Polymer 56uF 25VDC 20% (10 X 10mm) SMD 0.045 Ohm 2200mA 20000h 105°C Automotive Box/Carton
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PCL1E560MCL1GS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Packaging
    Carton|Box
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Polymer
  • Construction
    Cylindrical
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    25VDC