  • PCMB104T-1R5MS
PCMB104T-1R5MS
advertisement
Manufacturer No:
PCMB104T-1R5MS
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-PCMB104T-1R5MS
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PCMB104T-1R5MS
Description:
FIXED IND 1.5UH 16A 4.2 MOHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PCMB104T-1R5MS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Series
    PCMB
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.394W 11.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    16A
  • Inductance
    1.5μH
  • DC Resistance (DCR)
    4.2mOhm Max
  • Max DC Current
    16A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    32A
  • Case/Size Code
    3943
  • Height
    3.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.150 3.80mm