  • PCN13-64S-2.54DS(71)
PCN13-64S-2.54DS(71)
advertisement
Manufacturer No:
PCN13-64S-2.54DS(71)
HK JDW NO:
355-PCN13-64S-2.54DS(71)
Package:
Description:
CONN DIN RCPT 64POS PCB RA GOLD
Step5Bar-code shipping tag
PCN13-64S-2.54DS(71)
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Housing Material
    PBT
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Number of Positions
    64
  • Number of Rows
    2
  • Voltage - Rated
    300V
  • HTS Code
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Style
    B
  • Number of Positions Loaded
    All
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    2A
  • Contact Finish
    Gold
  • Housing Color
    Grey
  • Level, Class
    1
  • Height
    8.1mm
  • Length
    99mm
  • Width
    15.2mm