  • PCR1V331MCS1GS
PCR1V331MCS1GS
advertisement
Manufacturer No:
PCR1V331MCS1GS
Manufacturer:
Nichicon
HK JDW NO:
555-PCR1V331MCS1GS
Package:
Datasheet:
PCR1V331MCS1GS
Description:
Cap Aluminum Polymer 330uF 35VDC 20% (10 X 13.2mm) SMD 0.032 Ohm 3900mA 4000h 125°C Automotive T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PCR1V331MCS1GS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Polymer
  • Construction
    Cylindrical
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    35VDC