  • PCUA30M30NA
PCUA30M30NA
advertisement
Manufacturer No:
PCUA30M30NA
HK JDW NO:
384-PCUA30M30NA
Package:
Cylinder, Threaded - M30
Datasheet:
PCUA30M30NA
Description:
10V~30V Ultrasonic Cylinder, Threaded - M30 Bulk PCUA Series Nickel-Plated Brass Cylinder, Threaded - M30
Purchasing and Inquiry
PCUA30M30NA Overview
PCUA30M30NA Features
PCUA Series
Operating Temperature: 0°C~50°C TA
Sensing Distance: 30 (762mm)
Voltage - Supply: 10V~30V
Package / Case: Cylinder, Threaded - M30
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
PCUA30M30NA Applications
  • Contact less switching
  • Rolling mills
  • Display products
  • Collision detection on robots
  • Non-ferrous objects detection
  • Office automation equipment
  • Home appliances
  • Tablets
  • Lighting
  • Detect position
Step5Bar-code shipping tag
PCUA30M30NA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M30
  • Material - Body
    Nickel-Plated Brass
  • Operating Temperature
    0°C~50°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2000
  • Series
    PCUA
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Frequency
    215kHz
  • Output Type
    NPN
  • Sensing Distance
    30 (762mm)